ul. gen. Józefa Bema 20,
33-100 Tarnów

884-822-644
kontakt@bema20.pl

"Świat z drugiej strony" - wystawa Anny Adamiak

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Świat z drugiej strony”, na której prezentowane będą prace Anny Adamiak.

Anna Adamiak zajmuje się sztuką wizualną, scenografią oraz malarstwem. Współpracuje z teatrami i studiami filmowymi w Polsce i zagranicą jako scenograf, twórca lalek, masek, rekwizytów, kostiumów teatralnych i filmowych. Uczestniczy w produkcji filmów fabularnych, animowanych, reklam, wideoklipów oraz sesji fotograficznych. Pracuje na planie filmowym jak i w studio przy tworzeniu makiet i scenografii.

Swiat-z-drugiej-strony.jpg

Od kilku lat zajmuje się również edukacją dzieci i młodzieży w dziedzinie kostiumu i scenografii prowadząc warsztaty artystyczne w Teatrze Wielkim Operze w Łodzi.

Anna Adamiak ma pracownie w Tarnowie i tutaj tworzy rzeźby oraz projekty, które później wędrują na plany filmowe oraz deski teatrów w Polsce, ale także na deski tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego czego przykładem są takie realizacje jak spektakl muzyczny „Bądź taka, nie bądź taka” w reżyserii Joanny Satanowskiej z jej scenografią, czy też „Balladyna” w reż. Bożeny Suchodzkiej, gdzie współpracowała przy realizacji scenografii czy też wykonane przez nią maski do spektaklu „Grażyna” w reż. Radosława Rychcika

Prace Wanny Adamiak mogliście Państwo oglądać na zeszłorocznym 44.Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, w takich filmach jak: "Zgniłe uszy" w reż. Piotra Dylewskiego, "Restart" w reż. Juliana Talandziewicza, "Władcy przygód. Stąd do Oblivio" w reż. Tomasz Szafrański oraz ‘Wilkołak” w reżyserii Adriana Panka.

Anna Adamiak specjalizuje się w tworzeniu modeli zwierząt czyli mockupów, a którą zajmuje się niewiele osób w Polsce, można zatem powiedzieć, że z tego powodu Tarnów jest ważnym punktem na mapie dla twórców i producentów filmowych.

„Świat z drugiej strony” jest projektem wystawy filmowej z elementami scenografii.

Tytuł przedsięwzięcia odnosi się do drugiej strony tajemniczego lustra jakim jest scena czy ekran kina w którym odbija się nasze życie. Tematem wystawy będą moje prace zgromadzone i sprowadzone z magazynów filmowych i telewizyjnych, powstałe w ostatnich latach. Są to rekwizyty, lalki animacyjne, elementy scenografii, kostiumu, maski i mockupy filmowe zwierząt, makiety a także zdjęcia i filmy dokumentujące prace na planie i w halach zdjęciowych.

Materiały dokumentujące prace pochodzą z własnych archiwów artystki i oraz zasobów studiów filmowych takich jak: SE-MA-FOR w Łodzi, BreakThruFilms, LIKAON, WJTeam, Friends with Benefits Studio, PWSTiF, Balapolis, Dogoda Media, TVP.

Wernisaż wystawy odbędzie się na zakończenie 34. Tarnowskiej Nagrody Filmowej czyli w sobotę 12 września 2020 roku, o godzinie 18-tej, w naszej galerii mieszczącej się w Tarnowie przy ulicy gen. Józefa Bema 20.

Wystawę będzie można oglądać do 3 października od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 17.
Wstęp wolny