ul. gen. Józefa Bema 20,
33-100 Tarnów

884-822-644
kontakt@bema20.pl

Wystawa rzeźby "Kształty emocji II" - Magdalena Cisło

Wyrażanie uczuć i emocji jest możliwe na różny sposób. Muzyka, gest czy kolor mogą wiele powiedzieć o intencjach. Opowiadanie kształtem, kolorem i fizycznymi właściwościami też może stać się językiem właściwym do opowiedzenia tego, co często słowami jest niewyrażalne. Zapraszamy na wystawę rzeźby Magdaleny Cisło od 8 do 31 maja oraz na wernisaż 13 maja o godz. 19.00. UWAGA! W dniach 28-31 maja wystawa jest nieczynna ze względu na wynajem sali.

 

 

kola-przestrzenny-metal-drewno-szko-nylon-30x30x15-cm-2016.jpg

 

 

Kształty emocji to moja rzeźbiarska opowieść o delikatnej emocjonalnej konstrukcji człowieka, która stanowi fragment szkieletu naszego istnienia. Język abstrakcyjnej formy rzeźbiarskiej jest dla mnie sposobem umożliwiającym porządkowanie wewnętrznego chaosu myśli i uczuć. Wyobrażenie emocji pozwala je oswoić, poznać i przekazać w nadziei na zrozumienie lub odniesienie odbiorcy do własnych odczuć. Każdy z nas jest inny, inaczej patrzy na świat, dzięki czemu może na własny sposób odkrywać świat sztuki.

 

Każda rzeźba rozpoczyna swoje istnienie w momencie dostrzeżenia wartości plastycznej w obiekcie. Elementy zużyte, z którymi pracuję, będące często surowcem wtórnym mogą zaistnieć inaczej niż przewiduje to recyklingowy proces odnawiania ich fizycznych właściwości. Mogą przejść rodzaj przewartościowania, stając się na nowo potrzebnymi. Połączenie tego typu materiałów i klasycznych metod rzeźbiarskich pozwala na wydobycie nowej wartości, spajającej w sobie pierwiastek przemijania i powstawania „nowego” jednocześnie, dając nadzieję przedmiotom, ale przede wszystkim pokazując możliwość naszego wewnętrznego odrodzenia – bo nie zawsze wszystko jest stracone.

 

 

cykl-kolay-przestrzenntch-9-obiektw.JPG

 

 

Magdalena Cisło:

  • Urodzona w 1986 roku w Rzeszowie.
  • Absolwentka Liceum Plastycznego w Rzeszowie.
  • W latach 2007 - 2012 studia na Wydziale Rzeźby w Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki. Dyplom z medalem Rektora ASP w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego.
  • Pola działań twórczych to przede wszystkim rzeźba oraz rysunek. Uczestniczka plenerów rzeźbiarskich, brała udział w targach, sympozjach, konkursach oraz wystawach w kraju i za granicą.
  • Obecnie pracuje jako adiunkt w Pracowni Rzeźby w Drewnie na Wydziale Rzeźby w Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

 

Informacje:

  • wernisaż 13 maja, godz. 19.00
  • czas trwania wystawy 8 - 31 maja
  • wstęp wolny