ul. gen. Józefa Bema 20,
33-100 Tarnów

884-822-644
kontakt@bema20.pl


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 464

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /templates/dd_interior_95/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Zaprojektuj „Rzecz na święta”

Instytut Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie wraz firmą DND zapraszają do udziału w konkursie dla projektantów pod hasłem „Rzecz na święta”. Zadaniem jego uczestników będzie przygotowanie projektów przedmiotów ozdobnych, bądź użytkowych związanych ze świętowaniem, zarówno świąt Bożego Narodzenia, czy Wielkiej Nocy, ale także np. urodzin, imienin, rocznicy ślubu.

Rzecz_na_swieta.jpg

Niezwykłość konkursu organizowanego w ramach projektu „Bema20” polega na tym, że zwycięzca może liczyć nie tylko na atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne, ale także, a może nawet – przede wszystkim – na przygotowanie wzoru swojego projektu w formie prototypu gotowego do produkcji.
Konkurs, organizowany w ramach projektu Bema20, wspólnie z obchodzącą 20-lecia istnienia tarnowską PWSZ, skierowany jest do młodych, początkujących projektantów, uczniów i studentów. Pomysł „Rzeczy na święta” przedstawić można w dowolnej formie graficznej. Najważniejsze, aby ideę zaprezentować w sposób czytelny i wyczerpujący.
Ambicją organizatorów jest pomoc w promocji lokalnych projektantów i umożliwienie im współpracy z firmami, które ich prace opracują i wdrożą do produkcji.
- Zajmuję się wdrożeniami i developmentem od wielu lat, mogę zatem zapewnić, że wiem na czym taki proces polega. To skomplikowane i wieloetapowe przedsięwzięcie, konieczne jednak w procesie „materializacji” pomysłu. Jeśli jury wyłoni ciekawe projekty z pewnością wykonamy kolejny krok – zapowiada Dawid Niedbała, jeden z pomysłodawców konkursu.
Jury konkursowe pod przewodnictwem dr. Bartłomieja Bałuta, artysty malarza, dyrektora Instytutu Sztuki PWSZ oceniać będzie prace na podstawie ich zgodności z tematem, pomysłowości i oryginalności. Szczególny nacisk położony zostanie na kwestie funkcjonalności, atrakcyjności estetycznej oraz potencjału wdrożeniowego. W tym ostatnim aspekcie swym doświadczeniem będzie wspierała zasiadający w jury Piotr Jakubiak - Free Range Center Manager EU & Americas w IKEA.
- To niezwykle cenna inicjatywa. Z jednej strony aktywizuje młodych projektantów do pracy twórczej, a z drugiej daje im nadzieje na to, że ich pomysł nie trafi „do szuflady”. Profesjonalna pomoc w przygotowaniu stosownej dokumentacji, swoista „materializacja” pomysłu wydają mi się cenniejsze niż „zwykłe” nagrody pieniężne – mówi dr Bartłomiej Bałut.
Organizatorzy konkursu zadbali o niezwykle atrakcyjne nagrody. Firma DND zapewnia bowiem zwycięzcy kompleksowe przygotowanie dokumentacji projektowo-wdrożeniowej i funkcjonalnego prototypu o koszcie do kwoty 20 000 zł oraz nagrodę pieniężną w kwocie 3000 zł. Przygotowano także nagrody za II i III miejsce w konkursie.
Niemniej ważne jest jednak i to, że konkurs to doskonała okazja do nawiązania współpracy, pomiędzy uczestnikami, a organizatorami, także na płaszczyźnie biznesowej.
- Naszą ambicją jest pomoc w promocji lokalnych projektantów i umożliwienie im współpracy z firmami, które ich prace opracują i wdrożą do produkcji – dodaje Dawid Niedbała.
W przypadku pojawienia się potrzeby dodatkowych informacji i wyjaśnień prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

pdf_regulamin.png pdf_oswiadczenie.png