ul. gen. Józefa Bema 20,
33-100 Tarnów

884-822-644
kontakt@bema20.pl

Świat z drugiej strony

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Świat z drugiej strony”, na której prezentowane będą prace Anny Adamiak.

Anna Adamiak zajmuję się sztuką wizualną, scenografią oraz malarstwem. Współpracuję z teatrami i studiami filmowymi w Polsce i zagranicą jako scenograf, twórca lalek, masek, rekwizytów, kostiumów teatralnych i filmowych. Uczestniczy w produkcji filmów fabularnych, animowanych, reklam, wideoklipów oraz sesji fotograficznych. Pracuje na planie filmowym jak i w studio przy tworzeniu makiet i scenografii.

Swiat-z-drugiej-strony.jpg

Anna Adamiak specjalizuje się w tworzeniu modeli zwierząt czyli mockupów, a którą zajmuje się niewiele osób w Polsce, można zatem powiedzieć, że z tego powodu Tarnów jest ważnym punktem na mapie dla twórców i producentów filmowych.

„Świat z drugiej strony” jest projektem wystawy filmowej z elementami scenografii.

Tytuł przedsięwzięcia odnosi się do drugiej strony tajemniczego lustra jakim jest scena czy ekran kina w którym odbija się nasze życie. Tematem wystawy będą moje prace zgromadzone i sprowadzone z magazynów filmowych i telewizyjnych, powstałe w ostatnich latach. Są to rekwizyty, lalki animacyjne, elementy scenografii, kostiumu, maski i mockupy filmowe zwierząt, makiety a także zdjęcia i filmy dokumentujące prace na planie i w halach zdjęciowych.

Materiały dokumentujące prace pochodzą z własnych archiwów artystki i oraz zasobów studiów filmowych takich jak: SE-MA-FOR w Łodzi, BreakThruFilms, LIKAON, WJTeam, Friends with Benefits Studio, PWSTiF, Balapolis, Dogoda Media, TVP.

Wernisaż wystawy odbędzie się na zakończenie 34. Tarnowskiej Nagrody Filmowej czyli w sobotę 12 września 2020 roku, o godzinie 18-tej, w naszej galerii mieszczącej się w Tarnowie przy ulicy gen. Józefa Bema 20.

Wystawę będzie można oglądać do 3 października od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 17.
Wstęp wolny