ul. gen. Józefa Bema 20,
33-100 Tarnów

884-822-644
kontakt@bema20.pl

Wzory Miasta - mural, muzyka, prelekcje

„Wzory miasta” to projekt edukacyjno-artystyczny o charakterze prospołecznym,  angażujący dzieci, młodzież i dorosłych, kształcący kompetencje twórcze. Wzory to nie tylko dekoracja czy powtarzalny element. To także zachowania, wartości – w przestrzeni i wśród ludzi. Na wydarzenie składa się kilka akcji: namalowanie muralu w ogólnodostępnej przestrzeni na osiedlu Westerplatte, koncerty dj’ów i prezentacje dobrych praktyk aktywistów spoza Tarnowa.

 

wzory-miasta-wydarzenie-fb.png

Mural na osiedlu Westerplatte

Mural będzie efektem pracy warsztatowej, która została rozpoczęta w latach 2017 i 2018. Motywem przewodnim muralu jest osiedle, sąsiedztwo, zaangażowanie społeczne. Elementy projektu tworzyły dzieci podczas wakacji w bibliotece na osiedlu Westerplatte. Następnie cyfrowo przetwarzała je młodzież z tarnowskiego plastyka. Finalny projekt namalujemy pod kierunkiem Marcina Czai – artysty, wykładowcy ASP w Krakowie, który zaprojektował mural m. in. dla Galerii Krakowskiej. Marcin inspirował się pracami dzieciaków, przybliżyliśmy mu też główną ideę projektu.

 

Prelekcje w Bema20

 

Wzory-miasta_prelekcje-724x1024.jpg

 

Zapraszamy Was też na cykl 3 prezentacji eksperckich z dobrymi praktykami, w temacie projektowania, zmiany estetyki przestrzeni miejskich, twórczych akcji społecznych łączących sztukę i zaangażowanie obywatelskie. Jako prelegentów zaprosiliśmy praktyków – aktywistów i artystów działających twórczo w kilku miastach Polski Ogólnodostępne i darmowe prezentacje odbędą się w centrum Tarnowa (Galeria Bema 20).

 

Grupy zorganizowane prosimy o kontakt na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

„Wzory miasta” to projekt dofinansowany z budżetu miasta Tarnowa. Koszt całkowity zadania publicznego – 19 450, 00 zł. Koszt udzielonej dotacji 14 050, 00 zł (udział dotacji w koszcie zadania 72, 23 %).

 

 

Zmaluj-z-nami-mural_wzory-miasta-717x1024.jpg