ul. gen. Józefa Bema 20,
33-100 Tarnów

884-822-644
kontakt@bema20.pl

Roczek Bema20 - koncert dyplomowy Michała Niedbały

Za nami rok działania! Z tej okazji chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy odwiedzali Bema20 i zaprosić na koncert dyplomowy Michała Niedbały, który odbędzie się w teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Wstęp wolny, miejsca numerowane. Prosimy o kontakt w celu zapewnienia sobie gwarantowanego miejsca.

 

roczek_bema_web_wydarzenie_fb.png
Plan wieczoru

  • W pierwszej części, w towarzystwie kwartetu smyczkowego Con Affetto, zaprezentowany zostanie koncert fortepianowy F-dur George’a Gershwina.
  • W drugiej części trio Niedbała/Sikora/Przewoźniak wykona standardy jazzowe oraz kompozycje własne.
  • Po koncercie zapraszamy do foyer teatru na świętowanie pierwszych urodzin Fundacji Bema20.

 

Młody i zdolny tarnowianin


W przeciwieństwie do Mozarta czy Chopina, którzy rozpoczęli naukę gry na fortepianie w wieku czterech lat, Michał Niedbała zaprzyjaźnił się z tym instrumentem „dopiero” na początku uczęszczania do szkoły podstawowej. Jednak już po upływie dwóch lat nauki otrzymał II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Fryderyk Chopin – w hołdzie narodowi i sztuce” (2010). 

W następnych latach, dostał m. in.: III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów w Skarżysku – Kamiennej (2011), I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Białej Cerkwi na Ukrainie (2013) oraz Grand Prix, I nagrodę i Nagrodę Publiczności na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Indywidualności Muzycznych im. Tadeusza Paciorkiewicza w Sierpcu (2014).

 

 56764617_1816161785151115_2004880335656976384_o.jpg

fot.: Piotr SzajewskiOd klasyki do jazzu


Przez lata Michał pracował nad repertuarem klasycznym. Razem z Adrianem Łazarczykiem, w duecie „K2” zostali laureatami trzech konkursów, m.in. zdobyli I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych w Rzeszowie (2013) i I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych w Jeleniej Górze (2013).

W maju 2015 roku wystąpił z Płocką Orkiestrą Symfoniczną pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza, wykonując utwór G. Gershwina „Błękitna Rapsodia”. Występ był otrzymaną przez niego nagrodą główną z Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Indywidualności Muzycznych im. T. Paciorkiewicza w Sierpcu i został dobrze przyjęty w środowisku muzycznym, o czym świadczy objęcie Michała patronatem przez Fundację im. Ireny Kwiatkowskiej.


Jazz w jego twórczości pojawił się w 2015 roku. Najpierw powstał kwartet Up Time Squad, z którym zajął m.in. I miejsce na 8th Grupa Azoty Jazz Contest w Tarnowie. 2 lata później zajął III miejsce na 10th Grupa Azoty Jazz Contest w Tarnowie w kategorii solowej.
Największy sukces przyszedł w 2018 roku, w trakcie Junior Jazz Młyn Festival Wadowicach – zarówno w kategorii solowej, jak i w zespołowej (z autorskim Niedbała/Sikora/Przewoźniak Trio), zajął pierwsze miejsce w tym konkursie. Nagrodą główną był występ na głównej scenie festiwalowej. Michał dał koncert dla kilkutysięcznej publiczności, dzieląc scenę z gwiazdami jak Kandace Springs, Jamie Cullum i Katie Melua.

Również w 2018, Michał miał szansę wystąpić na jednej scenie z artystą, którym był jego inspiracją do grania jazzu, Chickiem Coreą, w czasie jego koncertu we Wrocławiu.Talent doceniony stypendiami


Uhonorowaniem sukcesów Michała są otrzymane przez niego stypendia. Młody pianista jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2014, 2018) oraz pięciokrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Tarnowa (2014, 2015, 2016, 2017, 2018). Pianista jest objęty patronatem Fundacji im. Ireny Kwiatkowskiej, brał także udział w programie wymiany między Polską a USA przy okazji Paderewski Festival w Paso Robles w 2014 roku, który zaowocował koncertami i lekcjami mistrzowskimi w Kalifornii.

Michał doskonalił swoje umiejętności pianistyczne na lekcjach mistrzowskich i warsztatach pod okiem m. in. prof. Larsa Hoefsa, prof. Edwarda Wolanina, prof. Marka Żebrowskiego, prof. Andrzeja Pikula, prof. Marioli Cieniawy i prof. Maryli Szwajger – Kułakowskiej, a także (te jazzowe) pod skrzydłami Aarona Goldberga, Miguela Zenona, Grega Osby’ego, Kendricka Scotta, Dave’a Liebmana, Ali’ego Jacksona, Piotra Barona, Joachima Mencla, Zbigniewa Jakubka oraz Dominika Wani.


Informacje:

  • data: 26 kwietnia, godz. 19.00
  • miejsce: teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
  • wstęp wolny, miejsca numerowane. Prosimy o kontakt w celu zapewnienia sobie gwarantowanego miejsca.
  • kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.